Rolety rzymskie we Wrocławiu

Czym są rolety rzymskie?

Roleta rzymska jest prostą i elegancką dekoracją okienną. Może być uszyta zarówno z materiału firanowego, jak i zasłonowego. Tkanina przymocowana jest do mechanizmu za pomocą rzepa. Mechanizm z jednej strony posiada łańcuszek za pomocą którego podciąga się materiał, tworząc idealne i piękne fałdy. Podstawową zaletą rolet rzymskich jest prostota, ciekawa ekspozycja wzoru materiału i możliwość swobodnej regulacji wysokości tkaniny.

W naszej ofercie znajdą Państwo mechanizmy otwarte, oraz zamknięte.
Posiadamy również systemy rolet rzymskich na okna dachowe.

Dzięki temu, że sami montujemy mechanizmy, a każdy produkt powstaje na specjalne zamówienie jesteśmy elastyczni w kwestii ich wymiarów.
Kupując u nas mają Państwo pewność, że mechanizm będzie stworzony na dokładnie taki wymiar jaki jest potrzebny.
W swojej ofercie posiadamy również wszelkie potrzebne dodatki niezbędne do uszycia i zawieszenia mechanizmu, w tym obciążniki, fiszbiny i uchwyty bezinwazyjne pozwalające zamontować roletę na ramie okiennej.

Jakie informacje są niezbędne przy składaniu zamówienia?

Rolety rzymskie okienne, montowane do sufitu, ściany i na uchwytach bezinwazyjnych:
Szerokość rolety – w związku z tym, że mechanizm sterujący łańcuszkiem przedłuża szynę 1,3-1,5 cm, należy określić, czy podana szerokość to szerokość samego rzepa, czy całego mechanizmu. Jeśli chcemy zamontować roletę we wnęce- należy podać szerokość wnęki, jeśli natomiast nad wnęką, należy dodać do szerokości wnęki po kilka- kilkanaście centymetrów z obu stron, według uznania.
Wysokość rolety- należy podać wysokość, jaką na gotowo ma mieć roleta.
Sterowanie łańcuszka- łańcuszek może być z prawej albo z lewej strony rolety.
Wysokość łańcuszka- standardowo dostępne są łańcuszki: 75 cm, 100 cm, 125 cm, 150 cm, 175 cm, 200 cm. Na zamówienie istnieje możliwość dostosowania wysokości do konkretnego wymiaru.