Rodzaje karniszy.

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno karnisze rurowe, jak i szyny sufitowe.

Karnisze rurowe możemy zamontować do ściany, do sufitu i we wnęce okiennej dzięki wspornikom bocznym.

Do najpopularniejszych rodzajów karniszy zaliczyć możemy:

    • Karnisze rzymskie- klasyczne karnisze, dostępne w trzech grubościach rury: Ø16, Ø19, Ø25. Wszystkie grubości możemy skonfigurować do karniszy pojedynczych i podwójnych. Możliwe konfiguracje karnisza podwójnego to 16/16; 19/19; 25/25; 25/19; 25/16. Rury dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych takich jak: antyk, chrom mat, inox, antracyt.
    • Karnisze typu aspen- są połączeniem funkcjonalności szyny sufitowej z elegancją karnisza rurowego. Odgórne mocowanie wsporników w przeciwieństwie do mocowania wsporników karniszy rzymskich, pozwala na swobodne przesuwanie tkanin na całej długości karnisza.

Do najpopularniejszych rodzajów szyn sufitowych zaliczyć możemy:

    • Szyny aluminiowe typu KS– oryginalne, holenderskie szyny Klick System to typowe rozwiązanie stosowane przez instytucje i hotele. różnią się od szyn sufitowych tym, że wykonane są z aluminium i można bez problemu poddać je obróbce gięcia, co idealnie sprawdzi się przy nietypowych rozwiązaniach architektonicznych. Mocowane na uchwytach typu Smart Klick, są łatwo zdejmowalne, a samo zamocowanie nie przysparza dodatkowych problemów. Tkaniny zawieszone na tego typu szynie przesuwają się z łatwością, co jest ogromnym udogodnieniem przy znacznych szerokościach.
    • Szyny plastikowe PCV- główną zaletą korzystania z szyn PCV jest jej grubość- 1,5 cm. Jeżeli nad oknem nie posiadamy miejsca, żeby zamontować klasyczne karnisze, szyna sufitowa umożliwi nam zawieszenie dekoracji okiennych bez zajmowania zbędnego miejsca. Dodatkową zaletą szyn sufitowych jej niska cena i możliwość poprowadzenia trzech torów, na których zawiesić można firany, zasłony oraz dodatkowe dekoracje : lambrekin lub girlandy.

Jak dobrać odpowiedni karnisz?

Podczas podejmowania decyzji o  zakupie karniszy, musimy zastanowić się jaki efekt chcemy uzyskać. Karnisze dobieramy biorąc pod uwagę możliwości techniczne, rodzaj dekoracji, styl wnętrza, etc.

Pamiętajmy, żeby podczas wymierzania wnęki, dodać po ok. 25 cm z każdej strony. Jest to istotne, ponieważ zawieszone na karniszu dekoracje, nie będą zachodzić na okno, a co za tym idzie przesłaniać światła wpadającego do pomieszczenia. Nasza wykwalifikowana ekipa pomoże Państwu w podjęciu decyzji : karnisz, czy szyna  sufitowa, w doborze odpowiedniej długości, oraz jego typu.